Rule of a Lady

Říká se, že správná dáma by měla držet podpatky, hlavu i zásady vysoko. Já jsem se vždycky při nákupu lodiček držela hlavně toho prvního a tak můj botník obsahuje především boty, které vypadají výborně a při delším chození vám zbortí klenbu.

Součástí věcí, které musím absolvovat, abych dostala titul je i šestitýdenní stáž v literární agentuře. V rámci vstupu do dospělého života jsem se rozhodla chodit do kanceláře i zpátky pěšky (zdravý životní styl, že jo). To se bohužel nedalo kombinovat s lodičkami, které jsem už vlastnila, takže nastal čas na nákup. Boj to byl dlouhý a trochu únavný, ale mám je, vážení.

IMG_0402

Nejpohodlnější boty na podpatku, které jsem kdy měla na sobě. Hlavně až si do nich dám nějakou gelovou vložku. Poté, co jsem je objevila na první dobrou v Marks & Spencer jsem se rozhodla obejít prakticky všechny ostatní obchody v Londýně, abych se ujistila, že nic lepšího neseženu. Po skoro týdnu jsem se pro ně vrátila.

Nebyla bych to já, kdybych si je na sebe poprvé nevzala zrovna na londýnský knižní veletrh. O tom mám v plánu se rozepsat později. Pro teď stačí když celou tu akci trochu načrtnu: trvala tři dny, v jejichž průběhu jsem od devíti do šesti ani minutu neseděla. Chodit pořád zvládám, puchýř ani jeden, takže bych řekla, že prošly.

Když jsem v nich popáté běžela nahoru po schodech a proplétala se davem lidí, moje spolubydlící (běžící vedle mě) mi říká: “Mimochodem, máš skvělý boty. Nejsou náhodou moje?”

IMG_0400

They say that a lady should keep her heels, head and standards high. When it comes to shoes, this has always been my rule number one… and so my collection contains mainly shoes that look great and will kill your feet when you spend more than half an hour in them. 

Part of my MA course is interning in a literary agency for six weeks. As the adult I’m obviously becoming, I decided to walk to office every day (healthy lifestyle, and all that). Sadly, this decision would not make a great combination with the shoes that I already owned so… shopping. It was a long and exhausting fight but I’ve got them, folks. 

IMG_0404

The most perfectly comfortable pair of high heels I have ever worn in my life. Well, they will be when I buy one of those gel thingies to make it soft inside. Anyway… after I found them in Marks & Spencer basically a minue after I decided to look for shoes, I proceeded to visit every other shop in London to see if I find a better pair. And I came back for them after almost a week. 

Now, it wouldn’t be me if I didn’t wear them for the first time to London Book Fair, of all events. I’m planning on getting back to LBF in one of my future posts so let me just illustrate really quickly: three days, 9 am – 6 pm, not a minute when I’d sit down. I’m still standing, blisters are nowhere to be found, so I’d say they passed the test. 

And while I was running up the stairs for the fifth time one day, trying to make my way through the crowd, my housemate (running beside me) said: “Great shoes, by the way. Aren’t they mine?”

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s