Morning Person

Nikdy v životě bych si nemyslela, že ze mě někdy bude ranní ptáče. V poslední době jsem si ale zvykla na ranní rituál, který jsem si nejdřív vnutila – jako že najedu na ten zdravý životní styl, rozumíte – a postupně jsem si ho ke své hrůze oblíbila. Protože jsem celý den v práci a večer přijdu domů a mám pocit, že bych se měla učit, ráno je jediná doba, kterou si můžu vyhradit jako čas pro sebe.

Jen pro ilustraci, abyste si dokázali představit jak to se mnou vždycky bylo, když jsem se dostala do REM fáze: když mi bylo čtrnáct, měla jsem se sejít v sobotu v poledne se svou kamarádkou K. Takže K. takhle čekala patnáct minut, pak šla k nám domů, zazvonila a moje mamka jí oznámila, že ještě spím. Já, která jsem byla pověstná svým tvrdým spánkem a potřebou válet se v posteli co nejdýl, se teď dokážu probudit v šest ráno na to, že mi vibruje mobil v kabelce na druhé straně pokoje. Není to sice největší pokoj na světě, ale chápete tu pointu.

Jestli tohle není dospělost, tak už nevím co.

A jak ten můj ranní rituál vypadá?

I would never, ever expect that I could become a morning person. However, I have developed some kind of a morning routine recently; one that I had to force myself into at first – because, you know, the healthy lifestyle and all that – and that I, to my utter dismay, now enjoy doing. Because I spend a big chunk of my day at work and then when I come back home I feel like I should be studying, mornings are the only time when I can actually have some “me-time”. 

Just so that you could picture what kind of person I was before: when I was fourteen, I made plans to meet my friend K. on Saturday at noon. So, K. was waiting for me for fifteen minutes and when I didn’t show up, she went to our house and my mum told her that I was still asleep. I, who was always known for being able to sleep through a war, and for the fact that I loved staying in bed as long as I could… I can now be woken up by my phone vibrating inside my handbag across the room. It’s not the biggest room in the world, but that’s not the point.  

If this doesn’t mean that I’m all grown up now, I don’t know what does. 

And what exactly my daily routine looks like?

Citronový detox / Lemon Detox

Minule jsem si někde přečetla o detoxikační kúře, která spočívá v tom, že 21 dní každé ráno hned po probuzení vypijete přibližně půl litru teplé vody s půlkou vymačkaného citronu. Údajně se vám má vyčistit a osvěžit pleť a dokonce začít mizet kruhy pod očima. Protože na kruhy pod očima trpím přibližně od doby, kdy mi bylo šest měsíců, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Na to, že jde jen o půlku citronu a teplou vodu každé ráno mi slibované účinky přijdou trochu moc zázračné, ale uvidíme co se z toho vyvrbí. Zatím jsem na sedmém dnu (zní to tak biblicky). Budu vás informovat o dalším průběhu.

IMG_0434

I read somewhere, the other day, about a 21-day lemon detox. Supposedly, if you drink approximately two cups of warm water with a juice from half of a lemon every day right after you wake up, you will be rewarded with clearer, more glowing skin and even the dark circles under your eyes will start to disappear. Because dark circles have been under my eyes since I was like six months old, I decided to try that. It all seems a little bit too magical to me, considerng it’s only half a lemon and warm water, but we’ll see. I’m on day seven now (it sounds so biblical). I’ll get back to you on this one later. 

Cvičení / Workout 

Nikdy jsem nevěřila lidem, kteří tvrdili, že je cvičení nabíjí energií. Skutečně. Občas jsem měla pocit, že mi možná v těle chybí ta část, co produkuje endorfiny, protože zatímco všichni vehementně prohlašovali, jak mají po cvičení dobrou náladu, já byla zpocená, odporná a naprosto hotová.

Tak už jsem ty endorfiny našla.

Ne že bych po cvičení jásala radostí, ale cítím se daleko líp, když si hned po ránu dám dvacet minut s Jillian Michaels. Podrobnosti přijdou v dalších článcích.

 P.S.: Zpocená a odporná si přijdu pořád, s tím asi nic neuděláme. IMG_0433

I never believed people when they said that they felt full of energy after a workout. Really. Sometimes I was wondering if I’m missing that part of my body that’s supposed to produce endorphins or something. While everyone around me was saying how good they feel after a workout, all I felt was sweaty and disgusting and exhausted. 

So, I found the endorphins now. 

Not that I’m super happy after a workout but I do feel a lot better if I start a day with 20 minutes of Jillian Michaels. Details later. 

P.S.: I still feel sweaty and disgusting, this one doesn’t really go away. 

Sprcha / Shower

Chtěla jsem vám sem dát fotku naší sprchy, ale myslím, že si ji všichni umíte představit. Jsem naprosto posedlá hezky voňavými sprchovými gely, což tady jen tak hážu do pléna pro případ, že by to četl někdo, kdo ví, že mám zítra narozeniny. Právě používám sprchový gel od Johnson’s s ananasovou vůní a jsem z něj nadšená.

Taky se vám zdá, že tenhle blog je tak trochu tématicky orientován na ananasy?

I wanted to take a picture of our shower head for you, but I guess you can all imagine what it looks like. I’m absolutely obsessed with fragranced shower gels of all kind – just throwing this one here in case somebody who knows that tomorrow is my birthday would read it. At the moment, I’m using shower gel from Johnson’s with pineapple fragrance and it smells divine. 

Is it just me, or are pineapples becoming a thing on this blog?

Kafe, prosím! / Coffee, please! 

Cvičení mě sice nabije energií, ale ranní káva z mého milovaného červeného kávovaru mi potěší chuťové buňky. A navíc je ten kávovar zatraceně cool. A navíc mám Jihlavanku, která voní hezky.

 IMG_0435

Okay, so… workout might make me feel energized but coffee certainly pleases my taste. Also, I’ve got a really cool red coffee maker. Also, the smell of coffee in my room is amazing. 

Snídaně / Breakfast 

Než jsem přijela do Anglie, tak jsem zásadně neměla čas nikdy snídat. Většinou jsem se najedla okolo desáté, jakože svačina o velké přestávce. To se tady nenosí, takže jsem se musela přizpůsobit a moje tělo si na to podivně zvyklo. Většinu dní moje snídaně sestává z ovesných kaší na různý způsob. Dneska zrovna jsem si do ní dala banán, jablko a skořici. Mňam.

IMG_0436

Before I moved to England, I never had the time to have a proper breakfast in the morning. The first time I ate was always usually around 10 a.m. I can’t do this here because I’m at school or working and waiting for lunch would be a torture so I had to change my eating habits a little bit. Most days, my breakfast is an oatmeal porridge in variations. Today, I put in a banana, an apple and sprinkled it with cinnamon. Yum!

Make up 

Je příjemné zjistit, že alespoň něco se na mě nezměnilo. Aplikací make upu nestrávím o nic dýl, než když jsem bydlela v Praze. Celá akce trvá většinou asi tak deset minut a to jen proto, že si čtyři minuty vybírám barvu stínů pro dnešní den, abych nakonec skončila u té stejné, co všechny předešlé dny v tomhle týdnu. V líčení zastávám přirozenější look.

To proto, že jsem od přírody dostatečně krásná. Ha ha.

It’s nice to know that one thing hasn’t changed about me: putting on make up still takes me around ten minutes, just like when I was living in Prague. And frankly, four minutes are taken by trying to decide which eyeshadow I should use – only to end up using the exact same eyeshadow I’ve been previously using the whole week. When it comes to make up, I’m all about looking as natural as I can. 

That’s because I’m naturally beautiful. Ha ha. 

Outfit 

V poslední době je radost vybírat si co si vezmu na sebe, díky mému posílenému šatníku. Někdy v příštích dnech očekávejte článek o mých oblíbencích.

That’s my favourite part of my morning routine, these days, because I boosted my wardrobe so much. I’ll bring you a post about my favourites soon, I promise.

   A jaký je váš ranní rituál?

And what’s your morning routine?

10 thoughts on “Morning Person

 1. Rada by som našla zaľúbenie v rannom cvičení. Obdivujem ťa že si si na to zvykla pre mňa to je stále neprekonateľne hrozivá predstava. Keď budem veľká aj ja budem cvičiť každé ráno.

  To se mi líbí

 2. Ahoj Žofi,
  můj ranní rituál je v pět ráno přebalit, nakojit a poprosit Elenku o alespoň další hodinku spánku 🙂
  Ba ne, dneska to vyšlo a já si přispala… do sedmi 🙂
  Jinak vše nejlepší!!

  P.S. Ananasová vůně nejde v ČR sehnat 😦 Maximálně „Be fresh & awaken“, což ty evidentně nepotřebuješ 😉

  Těším se na tebe :***

  To se mi líbí

  1. Lucy, myslím, že s Fazolkou jste ve svém rituálu daleko aktivnější, než já! Nemůžu se dočkat, až jí celou umačkám :). Děkuju za přání a mějte se krásně!
   P.S.: Tahle se jmenuje „Be Fresh & Retreat“, neboj, přivezu ti jí :).

   To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s