Soul-Cleaning

Abychom si rozuměli: nejsem blázen. Mám ráda pořádek, ale uklízení si neužívám, ostatně jako skoro každý. Existuje ale jeden případ, kdy se nemůžu dočkat toho, až se pustím do generálního úklidu.

Hádáte správně: před zkouškou.

Pokaždé, když jsem se připravovala na nějakou velkou zkoušku, přibližně týden před termínem mě popadl pocit, že se doslova topím ve všech těch papírech, poznámkách, grafech, lístečkách, tabulkách, nálepkách a knihách. Okolo mě se vždycky povalovaly chuchvalce prachu a já tam seděla uprostřed pokoje, který vypadal jako papírnictví po výbuchu a nemohla jsem se dočkat, až to konečně všechno vezmu a elegantně to vyhodím do koše.

Je to v podstatě to první, co dělám ráno poté, co zkoušku udělám (nebo si myslím, že jsem ji udělala).

Tentokrát byla celá ta akce trochu hektičtější, než normálně, protože můj pokoj v Londýně má velikost standardních toalet v letadle, takže přesouvat věci sem a tam a snažit se okolo nich uklízet se ukázalo být celkem výzvou. To je taky důvod, proč mi to trvalo přibližně šest hodin.

Jo. Přesně tak.

Každopádně, úklid jsem dovedla do zdárného konce a když se teď dívám na svůj pokoj, ze kterého jsem odstranila dvě obří tašky z Primarku plné papírů, skoro nevidím rozdíl. Řekla bych, že mám trochu moc věcí. Pomalu se sem přestávám vejít. A to jsem se celkem nemilosrdně zbavovala všech poznámek, které jsem vzala do ruky. No, spíš těch poznámek z poznámek z poznámek. Těch původních, obsáhlých, skutečných poznámek se asi nezbavím nikdy.

Dýchá se mi ale daleko líp.

I když to možná spíš bude tím, že jsem konečně vyluxovala ty chuchvalce prachu.

A vyprala závěsy.

A udělala státnice.

Jak se říká: čistý pokoj, čistá hlava. Nebo alespoň já to tak říkám. Ta čistá hlava mi dává možnost vytvářet mentální seznamy všeho, co se svou nově nabytou svobodou plánuju dělat. Ještě mě neopouštějte, teď to teprve všechno začne.

IMG_0553 IMG_0552 IMG_0554

Just to make things clear between us: I’m not crazy. I like living in a tidy room but I’m not a fan of cleaning, just like everyone else. There is, however, one type of cleaning that I thoroughly enjoy. 

Yeah, you guessed it right: after-finals-cleaning up. 

About a week before every important exam, I’ve always developed a feeling that I’m being suffocated by all these papers, notes, graphs, small pieces of paper, tables, post-it notes and books. There were always balls of dust surrounding me and I was sitting in the middle of a room that looked like it was attacked by stationery maniacs and I just could not wait to take it all and throw it into the nearest bin. 

It’s basically the first thing I do in the morning after I pass every exam (or when I at least think that I passed). 

It was all a little bit more hectic this time, considering that my room in London has the size of the loo in a plane. Trying to move all my stuff around and cleaning around them seemed a lot easier than it actually was. Which is probably the reason why it took me about six hours to finish it. 

Yeah. Six hours. 

Anyway, I made it to the end and now, when I’m looking at my room, I cannot understand how I could have thrown away two giant bags from Primark full of papers and still have so many stuff. I guess my shopping addiction is starting to show. And it’s not that I wasn’t ruthless while throwing away my notes (or, well, more like those notes from notes from notes, as I would never get rid of the actual notes), because I was. 

But it is easier to breathe in my room now. 

Although it might be due to the fact that I finally hoovered my floor. 

And washed my curtains. 

And passed that exam. 

You know what they say: tidy room means tidy brain. Or, well, I say that. And that tidy brain gives me the opportunity to come up with mental lists of everything I want to do now that I’ve got my freedom. Bear with me, guys, I’ll keep you posted.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s