Under My Skin (1)

Kromě všech těch vnitřních proměn, kterými jsem prošla po příjezdu do Londýna, se mi stalo i pár vnějších. Jedna z nich je, že se mi zhoršila pleť, kůže se mi vysušila a moje vlasy vypadají naprosto příšerně.

Viním z toho londýnskou vodu.

Díky celé té záležitosti s vysušeným tělem se mi ale vyvinula potřeba používat tělová mléka tak, jako nikdy předtím. Za posledních pár týdnů jsem jich vyzkoušela několik, tak vás teď obohatím o moje zkušenosti.

Along with all these changes that happened to me internally since I moved to London, there were a few external ones that I would rather not go through. My complexion went South, my skin is insanely dry and don’t even let me start on my hair. 

I blame the London water for this. 

However, thanks to the issue with dry skin, I have developed a need to use skin lotions like a crazy person. I’ve tried several of them during the last few weeks so I’ll share my wisdom now.

IMG_0662

Dove silk 

Moje oblíbená klasika. Mléko je jemné, skvěle se roztírá a rychle se vstřebává. Bohužel mi taky hodně rychle dochází, protože jsem nenasyta.

IMG_0667

My favourite classic. The lotion is silky (haha), it smears perfectly and it soaks up within seconds. Sad to say, it also disappears pretty quickly because I’m greedy.

Macadamia oil extract body butter 

Nikdy jsem úplně nechápala rozdíl mezi tělovým mlékem a tělovým máslem, ale začínám se v tom pomalu orientovat. Tohle je tělové máslo a přestože krásně voní a pleť je po něm jemnější, roztírá se asi stejně dobře jako kostka Hery. A navíc mám pocit, že nehydratuje právě tak, jak bych potřebovala. Za vůni a za ten pěkný kelímek si ale zaslouží pochvalu.

IMG_0664

I’ve never exactly understood the difference between a body lotion and a body butter but I’m starting to get it now. This is a body butter and although it smells really nice and the skin is softer, it is like trying to smear a butter stick on your skin. And I have a feeling that it doesn’t moisturise as much as it should. The scent and the nice package deserve some points, though.

Dove summer glow 

V těch dvou dnech, kdy tady v Anglii proběhlo léto jsem pocítila náhlou potřebu nevypadat jako čerstvý tvaroh. Koupila jsem si tedy tohle tónovací mléko od Dove, které slibuje, že pomůže zbarvení pokožky a obnoví její přirozenou záři. Hned po první aplikaci jsem skutečně viděla výsledky – kůže byla zářivější a měla zdravější barvu. Bohužel, léto odešlo stejně rychle jak přišlo, já opět chodím v zimním a tohle plánuju vytáhnout až když se budu slunit v paprscích východoevropského slunce.

IMG_0669

During those two days when summer happened here in England, I had a sudden urge to change the fact that my body has the colour of a wall. So I went and bought this toning body lotion by Dove. It promises to help the skin tone its natural colour and enhance its natural glow. Okay. I have to say, I saw the colour and the glow immediately. Sadly enough, summer went away as quickly as it arrived and so did my will to be tanned. I’m back in my winter clothes now and I’m planning on using this one when I’m back in Prague, running in the eastern-European sunshine.

Vaseline cocoa radiant 

Tak tohle, vážení, voní jako léto. Moje spolubydlící A. by vám řekla, že to tvrdím o všem, co mi hezky voní, ale nevěřte jí. Díky obsahu kakaového másla si tohle na sebe namažete a v tu chvíli se ocitnete na pláži. Byla to tak trochu zoufalá koupě, když jsem si vybírala kalkulačku den před státnicemi, ale hned po prvním použití jsem zůstala tak nadšená, že už mi za ten týden a půl skoro došlo. Nejsem z toho ale nijak zroněná, protože Vaseline má ještě přibližně pět dalších vůní, které plánuju vyzkoušet.

IMG_0663

This one, ladies and gentlemen, smells like summer. Now, my housemate A. would tell you that I say that about everything that smells nice to me but don’t believe her. Thanks to the fact that this lotion contains cocoa butter, I guarantee that when you put it on, it’s like you appeared on a beach. It was kind of a desperate, impulsive purchase because I bought it a day before the final exam while I was also buying a calculator. But I don’t regret it. I was hooked since the first use, so much so that it’s almost gone a week and a half after that. I’m not sad, though. Vaseline has a whole range of fragrances that I have to try.

Máte nějaké tipy na tělová mléka?

Do you have some body lotion tips?

2 thoughts on “Under My Skin (1)

  1. Some amazing body butter and lotion you have there. Vaseline is of great use but then I find it a little bit too sticky to my skin. But the Jelly is of great help for winter times. Dove is 50-50.But then I hv never used the Macademia.I dont like Macademia scent much.However great choice of products.Sadly they dont go along with my skin type.I use Aveeno.Great texture and absorbs quickly!Please do visit my blog too sometimes.I would love to connect x

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s