The Leaver’s Dance

Po poněkud hektickém pobytu v Praze jsem se vrátila do Londýna, abych tady dokončila diplomku a upevnila vztahy s lidmi, co byli za poslední měsíce jako moje zahraniční rodina. S mým návratem do Anglie se navrátil můj denní režim a tím pádem předpokládám, že se mi podaří nahodit těch přibližně padesát článků, které jsem měla v plánu napsat a nikdy jsem se k tomu nedostala.

Pro dnešek stačí říct, že když jsem odsud v červnu odjížděla, Londýn a já jsme spolu právě prožívali trochu bouřlivý vztah. Přijde mi, že tohle město je jako kluk, se kterým chodíte na prahu dospělosti. Chvilku si ho idealizujete, chvilku ho nenávidíte a nakonec vás to změní, ať chcete nebo ne. Londýn byl vždycky moje srdcovka, moje nejoblíbenější město. A tak jsem se včera rozhodla projít se domů ze školy pěšky (což je přibližně stejná dálka jako jít z jednoho konce Prahy na druhý. A zpátky.), abych si připoměla, že i když mě občas vážně štve, zůstaneme po rozchodu alespoň minimálně dobrými přátely.

____________________

After I went to Prague for a while and experienced a rather hectic period of time there, I came back to London last week to finish up my dissertation and tighten the relationships with people who were like my foreign family these last months. With my English comeback, I somehow regained the ability to stick to a time-schedule, which means that I might even be able to publish those – approximately fifty – blog posts I wanted to publish while I was in Prague and never found the time to do it. 

For today, I think that this one will be sufficient. When I was leaving for Prague in June, London and I were having a somehow rocky relationship. I think this city is like that boyfriend your dating just before you step into adulthood. You idealize him at one moment, hate him at another and in the end, you come out changed. Whether you like it or not. London has always been my love, my favorite city. And so I decided to walk home from school yesterday (which is about the same distance as walking from one end of Prague to the other. And back.), so that I could remind myself that even if it annoys me to no end sometimes, it’s certain that we’ll at least leave things in a pretty friendly way after we break up. 

IMG_0334 IMG_0345 IMG_0350 IMG_0343 IMG_0337 IMG_0336 IMG_0346 IMG_0328 IMG_0348 IMG_0347 IMG_0341 IMG_0340 IMG_0333 IMG_0338 IMG_0329 IMG_0330 IMG_0331 IMG_0339 IMG_0332

One thought on “The Leaver’s Dance

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s