Race Day Essentials

Pokud jde o mě, zásadně se pouštím jen do věcí, na které jsem připravená. Když jsem šla na výšce ke zkoušce, musela jsem vědět, že jsem se učila každou stránku poznámek. Když mám něco odprezentovat, napíšu si klidně i celé věty, které potřebuju zmínit. Když čekám návštěvu, chci si přesně naplánovat, co budu vařit a péct, abych měla v danou chvíli nachystané všechno, co bude potřeba. Když se rozhodnu, že se vrátím k efektivnímu cvičení, strávím jeden a půl dne rozepisováním jednotlivých tréninků na tři měsíce dopředu.

A když jdu na běžecký závod, obvykle chci mít jistotu, že jsem v kondici.

Slovo obvykle je tady dost důležité.

Plány totiž mají občas takovou nepříjemnou vlastnost, že se rozhodnou nechat vás na holičkách, komplet se sípavým dechem, celulitidou na stehnech a nejhorší fyzičkou, jakou jste za poslední dva roky měli – to všechno den, nebo dva, před závodem. Ale já jsem připravená i na tyhle chvíle a pocit, že nemám natrénováno, si kompenzuju precizně sbalenou sportovní taškou.

Jestli můžu zodpovědně říct, že mi něco jde, tak je to balení tašek. Mám v tom dlouholetou praxi – koneckonců v mojí kabelce obvykle nosím přibližně stejnou výbavu, jakou obsahuje průměrný rodinný domek na okraji Prahy. Asi si na to založím firmu, nebo co.

Každopádně jsem si říkala, že když mám tu balící praxi, podělím se s vámi o to, co v den závodu obsahuje moje sportovní taška, abyste se taky mohli vydat na nějakou běžeckou akci tři dny poté, co jste nedokázali uběhnout ani polovinu závodní vzdálenosti bez toho, aby vám plíce vypověděly službu. (Zvlášť ponižující to je, když se jedná o 5 kilometrů. Co na to říct. Není každý den posvícení.)

Celý obsah mé tašky vypadá asi takhle:

IMG_2531

Věci jsem si tak nějak formálně rozdělila do tří kategorií: oblečení, kosmetika a ostatní.

Oblečení

IMG_2526

Asi jako každá holka řeším, jak se obleču. Chci při tom běhu nějak vypadat, že jo. Přece jenom je to oficiální akce, všechno se to fotí, ty fotky jsou pak na sociálních sítích, a to už se vám nikdy z rejstříku nevymaže. Takže si vybírám legíny, tričko a boty, které jsou pohodlné a zároveň ladí. Zásadně přitom samozřejmě zapomenu, že se startovní číslo přidělává spínacíma špendlíkama. Vezmu si jedno ze svých nejlepších (a nejdrahších) triček a při otevření startovního balíčku v duchu zanadávám. Pokaždé si řeknu, že si na příští závod musím sehnat takové ty oboustranné magnety, abych si tričko zase nemusela barbarsky propíchnout.

Dejme si teď minutu ticha za středeční šedivou probodnutou oběť od Nike.

P.S.: Kdyby vás to zajímalo, přiznám se k tomu, že na běh používám moc pěkné šedivé Asicsy, které se hodí úplně ke všemu, tyhle modré Nike jsou do fitka. Asicsy jsem ale už dost dlouho nečistila a my zrovna měli doma čerstvě vytřeno, takže… boty posloužily pro ilustrativní účely.

 

Kosmetika

IMG_2521

O první místo mezi věcmi, které nesmí chybět v mé kosmetické výbavě (i mimo závod), se dělí gumičky/sponky a kapky do očí proti alergii. To je základ pro přežití, všechno ostatní už je jen takový bonus.

Do standardní výbavy počítám taky cestovní TangleTeezer, vlhčené antibakteriální ubrousky, sprchový gel (pokud vím, že budou na místě sprchy – beru s sebou Don’t Rain On My Parade od Lush, protože má příjemnou pepermintovou vůni a je v úžasně malé lahvičce) a ručník, balzám na rty a dva krémy – jeden na tělo, druhý na pleť.

 

Ostatní

IMG_2528

Neboli věci, které bych při stěhování hodila do krabice s názvem nezařaditelné. V tomhle případě pytlík na boty (který nosím hlavně proto, že rozkošně vypadá a mám ho od J.), zpěvňující punčošku na kotník a ledvinku. S tou jsem to tentokrát udělala stylově a nacpala jsem si tam do ní tolik věcí, že kromě toho, že při běhu působila jako takové malé závaží na zvýšení obtížnosti cvičení, taky parádně nadskakovala. A tak mám od ní doteď hezkou památku na břiše, protože přesně tam se mi pod ní vyhrnulo tričko a poskakující ledvinka mi sedřela kůži.

Hlavně, že jsem u sebe ale měla peníze v hotovosti i kreditku. Co kdyby někde v blízkosti trati byl obchod a v něm slevy?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s