Not-So-Roman Holiday #2

Hezký skoro-páteční večer!

Blížící se víkend znamená, že snad budu konečně mít dostatek času na to, abych seděla u počítače, dokud se na blog nenahraje každá fotka z Itálie, kterou vám chci ukázat. Dneska jsem se hecla a rozhodla jsem se trpělivě zírat na točící se kolečko s nadějí, že se přece jenom pár pixelů skrz ty zpomalené internetové dráty na tuhle stránku dostane. (V podstatě kecám, vůbec nevím, jak celá ta záležitost s nahráváním fotek na internet ve skutečnosti funguje.)

Výsledkem je, že se na svojí společné cestě vzpomínkami z italské jízdy můžeme podívat, co jsme dělali po odjezdu z Verony. Tak si fotky užijte a zítra přeju co nejrychlejší pracovní den!

IMG_2648

Jak už jsem avizovala v předchozím článku, po Veroně byla v plánu Bologna. Tam už jsem byla minulý rok na služební cestě, ale vzhledem k tomu, že jsem se tam účastnila veletrhu, asi si dokážete představit, kolik času mi zbývalo na objevování města. Kromě veletržní haly jsem zahlédla pár historických budov, když jsem okolo nich probíhala na pracovní večeři. Teď jsem zjistila, že těch skutečných turistických skvostů tam zas tolik není. Těch přibližně osmnáct hodin, které jsme v ní strávili, nám na prohlídku města, skvělou večeři, odpočinek v hotelu a kávu s mým nejmilejším J., který se v Bologni před dvěma lety rozhodl začít studovat, naprosto stačilo.

IMG_2658

Bologna není velké město, ale má svoji atmosféru. Líbí se mi ty obrovské promenády a velkolepé historické budovy a letní kino přibližně pro tisíc lidí, které si Italové jen tak postavili na náměstí. Kdybych měla víc času, asi by mě bavilo procházet se tam po trzích a objevovat ty zapadlé, malé uličky, na které narazíte až když se skutečně vnoříte do víru města.

IMG_2665

Taky jsem docela ráda, že dvě věže, které se v Bologni nacházejí, jsou taky dost šikmé. Do Pisy jsme to totiž nakonec nezvládli a takhle mě to ani nemusí mrzet.

IMG_2667

IMG_2668

IMG_2669

IMG_2670

IMG_2654

Po nepřekonatelně vynikajícím celozrnném croissantu ke snídani, jsem se sešla s J. na rychlou předávku informací z našich životů. Za tři espressa jsme stihli probrat všechno od historie slovanských jazyků po složitost mezilidských vztahů a pak už jsme zase vyrazili na cestu.

IMG_3880

Další zastávka? Florencie!

IMG_2675

Taky vám připadá, že David vypadá jako naprosto typický floutek, kterému pořád pere, vaří a nakupuje oblečení máma? Víte, o jakých klucích mluvím. Takoví ti, co jsou moc dobří pro jakoukoliv holku, která jim nebude bezmezně obdivovat každý pupínek na bradě.

IMG_2691

Nicméně je potřeba říct, že Florencie je naprosto nádherná. Najednou jsem úplně pochopila, proč byl Cosimo ze seriálu Medici: Masters of Florence tak na dně, když ho z Florencie vyhnali do Milána. Beru. Moje volba mezi těmihle dvěma městy by taky byla naprosto jasná.

IMG_2684

IMG_2688

IMG_2677

IMG_2681

Ve Florencii bych určitě víc (než dvě hodiny) času ocenila. Naše kroky ale jen v poklusu oběhly nejdůležitější body města a hned zase zamířily pryč. Jeli jsme vštříc další položce na našem seznamu. A protože se naše navigace z všeobjímajícího šíleného horka zcela pomátla a vedla nás stokilometrovou objížďkou přes dálnici, rozhodli jsme se ji neposlouchat a odbočili jsme na polní cestičky v představě, že se do cíle naší dnešní etapy dostaneme dřív.

O pět set serpentin a tři hodiny později jsme seznali, že navigace možná nebude úplně blbá.

Nakonec se ale přece jenom zablýsklo na lepší časy a před námi se otevřel výhled, který znamenal, že jsme skoro na místě. Modří už vědí, že jsme právě dorazili do San Gimignana.

IMG_3888

San Gimignano a jeho unikátní vzhled a historie bude předmětem dalšího článku. Pro dnešek snad už jen zmíním, že právě na jeho hlavním náměstí se nachází hned dvě gelaterie, které mají ocenění nejlepšího gelata na světě.

Na světě.

Nebudu se tady vykecávat, prostě na rovinu přiznám, že jsem je musela vyzkoušet obě. V rámci průzkumu.

P.S.: Ocenění to byla oprávněná!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s