Summer Babe

Na začátku každého ročního období strašně vehementně prohlašuju, že zrovna tahle část roku je moje úplně nejoblíbenější ze všech oblíbených. Až mě to vždycky samotnou šokuje. Obvykle takhle pozitivní přístup k ničemu nemívám. Tak nějak ale uznávám, že první dva týdny jakéhokoliv ročního období mají něco do sebe.

Miluju, jak na podzim voní listí a stromy se zbarvují a já můžu vytáhnout takové ty outfity, co jich ve skříni máte nejvíc a dají se vzít jen pár dní v roce – lehké bundičky, kotníkové boty, podzimní sukně, šaty, které nenacpete pod kabát, protože mají rafinovaně vyřešené rukávy atd.

Užívám si první sníh, když jsem ještě nadšená z bílé pokrývky, pod kterou se schová každá nečistota na ulici, a taky z toho, že vytahujeme huňaté svetry a kabáty, pod kterými se zase schová každá kostička čokolády, kterou do sebe v rámci zateplování těla před zimou musíme zákonitě nacpat.

Fakt mám strašně ráda, když na jaře všechno rozkvete, stromy jsou zase zdravě zelené a sluníčko začíná hřát a všechno voní tak svěže a nově.

No, a když potom přijde léto a já můžu vytáhnout první letní šaty, co mi přijdou pod ruku, jsem prostě naprosto spokojená s tím, jak se to všechno okolo nás každé tři měsíce trochu změní.

Tohle nadšení z nové sezóny mi samozřejmě vždycky vydrží přibližně těch prvních čtrnáct dní.

Pak mě chytne podzimní depka, když už třetí den za sebou prší a já si uvědomím, že tohle sychravé počasí budeme mít na talíři další nekonečně dlouhou dobu.

Nebo se ten krásně bílý smích naprosto rozčvachtá na hnědou odpornou břečku, nebe zešedne do barvy železné orlice a mě přepadne beznaděj, protože chodím za tmy do práce a za tmy z práce a mám pocit, že není na světě nic jiného než umělé osvětlení a vrstvy a vrstvy oblečení. Nehledě na to, že pořád někde ztratím rukavice a nevím, kam mám pořád cpát čepici a kabát bych nejradši spálila na uhel pokaždé, když vejdu do přetopeného obchodního centra.

Nadšení z jara mě přejde v sekundě, kdy mě dostihnou alergie na absolutně všechno, s čím se příroda po zimě vytasí.

A léto? Hahahahahahaha. To roční období, kdy je vaše pomerančová kůže odhalená každému pátravému pohledu v okolí, do tramvaje se nedá nastoupit, protože spousta lidí nikdy neslyšela o deodorantu, žádný antiperspirant není dost dobrý a když se náhodou chcete hodinu a půl toulat po městě, vaše tělo se vám za tu dávku tepla odmění tím, že oteče do rozměrů menší kosatky?

IMG_2540

Na druhou stranu, pokud se zrovna neplahočíte do kanceláře, je léto přece jenom asi objektivně nejlepší (i když za sebe musím zvolit jako nejlepší takové ty dva dny opravdu hezkého podzimu na konci září). Já o sobě třeba na každé dovolené zjišťuju, že jsem docela letní tvor. Baví mě vůně opálené kůže a vlasy zesvětlené od sluníčka a ten pocit, když se rozpaření z lehátka ponoříte do osvěžujícího bazénu. Miluju mísy vychlazeného ovoce a ledové nápoje všeho druhu a to, jak je venku vidět dokonce i ve chvíli, kdy už ulehám do postele (občas je ještě světlo, a někdy zase už).

Léto je prostě super. Doufám, že si ho užíváte stejně jako já!

One thought on “Summer Babe

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s