Not-So-Roman Holiday #3

Tak jsem tu s dalším dílem ohlédnutí se za italskou jízdou. Naposledy jsme skončili na zmrzlině v San Gimignanu, která do mě spadla dřív, než jsem si stačila uvědomit, jak strašně, šíleně dokonalá vlastně je.

To je můj hlavní problém se zmrzlinama. Nikdy jich není dostatek.

Logicky jsem si teda musela dát i tu druhou, kterou jste viděli v předchozím článku a pak jsem spokojeně skočila do bazénu u našeho hotelu. Tam jsem sledovala, jak slunce pomalu zapadá a chvilku jsem koketovala s myšlenkou, že tam takhle zůstanu celou noc.

IMG_3896

Nakonec ale vyhrála touha po poznávání nového města ve večerním šeru. Vydali jsme se do středověkých uliček toho zvláštního městečka. Věděli jste, že kdysi dávno v něm stálo hned něco přes sedmdesát věží? Není to sranda?

IMG_2710

IMG_2714

Působilo to tam na mě hrozně zvláštně – jako kdyby to byly spíš kulisy nějakého amerického filmu než skutečné město. Všude, kam jsem se podívala, byly cihly pískové barvy, které mi dost nápadně připomínaly tu jednu ulici, co mají postavenou ve filmových studiích Universal Pictures a ve které točí v podstatě všechny záběry z Evropy.

Pochybuju ale, že by někdo mohl San Gimignano vydávat za něco jiného než za San Gimignano. Dokážu si ale představit, že by tam někdo natočil středověký fantasy trhák (kdyžtak si na ten nápad uplatňuju autorskou licenci, díky).

IMG_2715

Druhý den ráno se mi vstávalo těžce, protože teplota přes noc stoupla přibližně o třicet stupňů. I tak jsem se ale vykopala jít si zaběhat, protože představa těch výhledů na Toskánsko prostě byla až moc lákavá. Rozhodně to stálo za to.

IMG_2720

IMG_2721

IMG_3904

Po snídani, bazénu, kávě ve městě a mírném vyhazování peněz v obchůdcích s koženými výrobky (jak všichni víte, kabelku z Itálie si prostě přivézt musíte, jinak to nejde), jsme se zase vydali na cestu.

Další zastávkou byla Siena.

IMG_2725

IMG_2727

IMG_2731

Další středověká perla v dnešním přetechnizovaném světě.

IMG_2732

Plus tam teda měli ty úplně nejhezčí koše hroznového vína, co jsem kdy v životě viděla.

IMG_2735

Na náměstí, kde každý rok probíhá naprosto šílený závod na koních, jehož termín jsme prošvihli přesně o tři dny, jsme si sedli na oběd a další kafe, samozřejmě.

Když si všimnete, jak je okolo náměstí na spodní fotce takový šedý pruh dlažby, tak vězte, že se právě díváte na závodní dráhu. Po té jezdí závodníci na koních tryskem – pořád dokola. Ten závod se volá Palia a jsem vlastně docela ráda, že jsme ho zmeškali, protože bych se na to stejně nemohla dívat.

IMG_2737

IMG_2741

IMG_2744

Siena byla stejně krásná jako San Gimignano. Dokonce ve mně vyvolala pocit, že bych se měla nějak umělecky fotograficky vyjádřit… následující dvě fotky jsou výsledkem mé snahy.

IMG_2748

IMG_2747

Alespoň už všichni víme, proč se tím neživím.

IMG_2749

IMG_2754

Po krátké obhlídce městských památek jsme se znovu vydali k autu s odhodláním dojet až do San Marina. Už teď vám prozradím, že se nám to povedlo.

IMG_3897

IMG_3903

Příště vám ukážu, jak to tam vypadalo. Dneska se rozloučím s tím, že si Italové získali moje srdce, když jsem po cestě na benzínce upíjela ten jejich černý božský nektar a našla tam jen tak ledabyle pohozenou Buffy, zabíječku upírů – originální film, co předcházel tomu seriálu.

Nebudu vám lhát. Kdybych uměla italsky víc než cappuccino, už bych ho měla doma.

IMG_3914

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s