Not-So-Roman Holiday #4

Tak.

Zase nám přišla sobota a já vlastně ani nevím, jak se to stalo, že už je to tři týdny, co vás tady otravuju s fotkama z Itálie. Slibuju ale, že tenhle je předposlední.

V předchozím článku jsem avizovala, že jsme se ze Sieny přesunuli rovnou do San Marina. Cesta v sobě měla zcela standardní dávku dobrodružství až do chvíle, kdy se naše auto rozhodlo, že se mu do toho šíleného kopce tak úplně nechce. Na kratičký okamžik to vypadalo, že ho budeme muset ke státní bráně dotlačit, ale nakonec se heclo a krásnou rychlostí 20km/h nás k ní dovezlo.

IMG_2760

IMG_2762

Asi tušíte, že naše italské dny měly jen klasických 24 hodin, takže jsme se do téhle plánované zastávky dostali docela pozdě. Vlastně jsme tam naběhli o půl šesté, kdy většina turistů byla už dávno pryč a všechny obchody, restaurace a památky pomalu ohlašovaly závěrečnou.

Pozitivní bylo, že jsme se nemuseli proplétat davem lidí, protože tam v podstatě nikdo nebyl.

Trochu méně pozitivní byla skutečnost, že abychom se dostali na takový ten hrad s vyhlídkou v nejvyšším bodě města dřív, než ji zavřou, museli jsme si pořádně pohnout. Ale hele, sprinty do kopce jsou prý ideální na tvarování nohou, takže to beru.

IMG_2763

IMG_2770

IMG_2774

Já jsem si u San Gimignana myslela, že ten pohled na toskánskou krajinu z bazénu už nic nepřekoná, ale San Marino mi vyrazilo dech.

IMG_2778

A taky jsem narazila na další upírovinu. Vůbec netuším, co zrovna v San Marinu na kopečku dělá muzeum upírů, ale vzhledem k tomu, že celé to město vypadá trochu jako kdyby ho postavil Dracula, to asi trochu chápu.

IMG_2781

IMG_2784

IMG_2787

Musím se zmínit, že jsme měli neuvěřitelnou kliku na počasí. Jako uznejte. Ty fotky nejsou ani náznakem upravený (protože to neumím).

IMG_2793

IMG_2796

Zvládli jsme se vydrápat až k tomu hradu a byli jsme poslední návštěvníci, kteří prošli turniketem.

IMG_2801

IMG_2806

IMG_2808

IMG_2813

IMG_2816

IMG_2819

IMG_2824

A protože jsem se rozhodla, že si to vystoupám až na tu nejvyšší vyhlídku, vyběhla jsem si to po schodech do dalšího patra.

IMG_2831

A pak jsem zdolala další schody. Vedoucí do dalšího patra. A přitom to zvenku vůbec nevypadalo, že to tolik pater má.

IMG_2832

A nakonec jsem vylezla i po těch posledních schodech, které už spíš připomínaly žebřík a jejich zakončení, které můžete vidět na spodní fotce, mě dojalo. Hlavně teda, když jsem se po vyfocení všech potřebných fotek výhledu na krajinu, ocitla před problémem, jak se dostanu zpátky dolů.

IMG_2834

Když jsem pak úspěšně slezla zpátky do bezpečí, znovu jsme se vydali do prázdných uliček. San Marino je hrozně zvláštní místo. Je to stát obehnaný hradbami, který má asi jen 61 kilometrech čtverečních. Trochu mě překvapilo, když jsem zjistila, že se v něm nachází víc měst. Zatímco jsem ale procházela uličkami hlavního města (to se taky jmenuje San Marino, aby věci byly ještě o trochu víc matoucí), konečně jsem pochopila, kde Meg Cabotová přišla na nápad vytvořit Genovii v Denících princezny.

Jako určitě by mi nevadilo, kdyby mi někdo oznámil, že jsem princezna San Marina. Je to přece jenom jeden z nejbohatších států. Taky je to teda republika, ale to je detail.

IMG_2835

IMG_2838

V každém případě mě tahle zastávka překvapila. Vůbec jsem nečekala, že budu San Marinem tak unešená, ale nakonec jsem si říkala, že by stálo za to v něm nějakou dobu zůstat.

IMG_2842

Naše plány ale vedly ještě dál. Poté, co jsme proběhli ulicemi zpátky k autu, vyrazili jsme směrem k pláži. Jo, modří už vědí. Jeli jsme do Rimini.

Do střediska plážových sárongů a nucené zábavy pod dohledem animátorů jsme dorazili dávno před západem slunce a já si po strastiplné cestě dopřála svoje druhé prosecco za dovolenou. Chutnalo přesně tak, jak bych od Rimini čekala. Jako když dětské šampáňo říznete panákem zoufalství.

Ale nebojte. Strávili jsme tam jen hodně krátkou noc a hned po snídani jsme se vydali do posledního bodu naší italské jízdy. Do Benátek.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s