Not-So-Roman Holiday #5

Já teda nevím, jestli je to jenom mnou, nebo jsou ty týdny vážně čím dál rychlejší?

Asi stárnu.

Každopádně si tenhle časový skok momentálně docela užívám, protože je sobota, což je samozřejmě můj nejoblíbenější den v týdnu. Kdo by taky sobotu neměl rád, že jo? Je to taková ta milá sedmina v týdnu, kdy pondělí je ještě daleko a z pátku jste se už vyspali. A kdyby venku už pátý den nepanovalo naprosto příšerné tropické vedro, možná bych si i užívala fakt, že si můžu jít svobodně zaběhat třeba i v jedenáct dopoledne. Vzhledem k tomu peklu venku ale samozřejmě místo běhu sedím u počítače. Což mě přivádí k tomu, že se s vámi konečně podělím o poslední italské snímky, než se společně přesuneme k jiným článkům.

Naposledy jsme skončili na cestě do Benátek.

Příjezd do tohohle podivného ostrovního města vypadá trochu jako když se ocitnete v nějakém obrovském přístavu. Což dost možná bude tím, že to v podstatě přístav je. Do samotného centra se totiž musíte dostat taxi lodí, která nám zcela nečekaně jela asi dvě minuty poté, co jsme si koupili lístek.

IMG_2848

A tak jsme se vydali na cestu plnou bláznivých pohledů na ještě bláznivější dopravu v Il Canal Grande.

IMG_2874

Nevím, proč jsem si myslela, že gondoly tam vlastně ani ve skutečnosti nebudou. Že je to prostě něco, co se už objevuje jen ve filmech. Ale byla jich tam spousta, měly svá speciální stanoviště a já si poprvé v životě uvědomila, že řídit gondolu asi musí být docela fuška. Zvlášť, pokud s ní máte kličkovat mezi všemi těmi motorovými čluny.

IMG_2879IMG_2885IMG_2889

Stejně jako po všechny předchozí dny, i tentokrát nám počasí mimořádně přálo. (#nofilter)

IMG_2893IMG_2896IMG_2900

Všechny budovy, které jsme po cestě do centra míjeli, byly doslova famózní. Ani jsem nevěděla, kam se otočit dřív, abych to všechno zachytila.

IMG_2901IMG_2902IMG_2904IMG_2906IMG_2908IMG_2909

Poznámka na okraj: tady na fotce dole můžete vidět ten nejznámější most, jehož jméno se mi právě vypařilo z hlavy. Víte, který myslím. Ten, jak si na něm můžete koupit zlato.

IMG_2922IMG_2932IMG_2940IMG_2968

A když jsme po čtyřiceti minutách vystoupili z taxi lodičky, byla jsem v takové euforii, že jsem si musela koupit (další) klobouk. A sníst půlku pizzy.

Na fotce dole si můžete všimnout racka, který mě pokadil.

Ne, dělám si srandu. To asi nebyl zrovna tenhle racek. Ale nějaký jeho bratranec mě rozhodně pokadil.

IMG_2971IMG_2983IMG_2985IMG_2992IMG_2994

Tady můžete vidět tu nejznámější benátskou památku – Dóžecí palác.

IMG_2999

Zastavili jsme se u něj na poslední italskou zmrzlinu a vychutnávali si tu atmosféru – komplet, i s živou kapelou.

IMG_3000

Pak se nám začalo trochu zatahovat, takže jsme vyhodnotili, že nastal čas zvednout kotvy. Dopluli jsme dalším taxíkem zpátky k autu a vydali se do své poslední zastávky. Tou byl hotel ve městě Udine, z něhož žádnou fotku nemám. Nemám z něj ani žádnou vzpomínku. Pamatuju si jen, že tam měli fakt nenormální Carrefour a že v hotelu byl opravdu příjemný bazén.

IMG_3009

Druhý den už nás čekala jen trochu úmorná cesta domů. Po cestě jsme si stihli švihnout ještě několik posledních espresso shotů, než jsme Itálii dali úplné sbohem. A nakonec to tak dlouho netrvalo, než jsem si uvědomila, že jsem skoro doma.

Tohle totiž potkáte na silnici opravdu málokde.

IMG_3926

A pamatujete si, jak jsem říkala, že jsem odjížděla s poměrně velkým počtem tašek? A jak jsem se nenápadně zmiňovala o tom, že jsem po cestě trochu nakupovala?

Takhle to dopadlo:

IMG_3927

A kam jste tohle léto vyrazili vy? 🙂 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s