BTW: East of Eden

IMG_3974

Milí a drazí, ozývám se z jednoho z mých nejoblíbenějších míst na světě. Košice jsem měla na piedestálu prakticky odjakživa. Možná proto, že jsem napůl Slovenka (i když ráda tvrdím, že je to spíš 80:20 než 50:50). Možná proto, že jsem tady trávila spoustu času o letních prázdninách a všechno – od toho, jak tu voní vzduch až po staré výtahy v bytovkách na sídlištích – mi vyvolává nostalgické vzpomínky na dětství. Nebo možná proto, že právě odsud pochází většina mých nejmilovanějších kamarádů.

Zastávám názor, že když některé lidi znáte dostatečně dlouho, stanou se spíš vaší rodinou než čímkoliv jiným.

IMG_3983

Každopádně to tady naprosto nepokrytě miluju. Pokaždé, když přijedu, mám pocit, jako kdybych byla na fakt účinné terapii. Je to jako kdyby se mi otevřela nějaká záklopka v hlavě a najednou jsem v absolutním zenu. Místo toho, abych vstávala v pět ráno a snažila se odbýt si trénink ještě předtím, než odejdu do práce, si klidně nechám nalít G&T a píchnout další dírky do uší. Nechám se zatáhnout na pirátskou párty ve čtvrtek večer s papouškovými brýlemi na očích a najednou na parketu s miliardou zpocených lidí tancuju jako blázen na hudbu, nad kterou při hodině zumby ohrnuju nos.

IMG_3979

Pak vstanu ve čtvrt na deset ráno a nemám ani náznak kocoviny a pořád ještě jsem nadšená z toho, že jsem se v noci skoro roztopila v podzemní nevětrané místnosti klubu, ze kterého bych zdrhla po prvních pěti minutách, kdyby byl v Praze.

Jsem tady hrozně v bezpečí. S lidma, se kterými si budeme hlídat záda, ať už se stane cokoliv.

A hele, i ten gin a tonic tady prostě chutná tak nějak líp. Sakra, i meruňkovice s vineou za pět centů tady chutná dobře. (A o těch snídaních snad ani nemá cenu začínat, ne?)

Jak říkám. Zen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s