Never Again (Until Next Year, That Is)

Než se vrhnu do série článků o tom, jak jsem sama sobě způsobila pořádnou životní bouřku, která tak trochu může za to, že jsem poslední týdny byla digitálně nezvěstná, musím se tady vypovídat z posledního závodu sezóny, než ze mě ty pocity úplně vyprchají.

Abyste rozuměli, minulý rok jsem se přihlásila na svou první pětku – Adidas běh pro ženy, který pořádá RunCzech – a myslela jsem si, že to bude zároveň poslední závod mojí krátké běžecké kariéry. Jak už to ale bývá, závodění je návykové. Vy, co jste někdy vyběhli z dvěma tisíci dalšími běžci na společnou trasu, asi víte, o čem mluvím. Ráno se probudíte s neurózou v žaludku a ptáte se sami sebe, proč si tohle dobrovolně děláte. Na start jdete s naprostou nechutí, vlastně se vám ten den ani nechce běhat. Pak zazní výstřel a vy máte v hlavě vymeteno. A vaše příští střízlivá myšlenka přijde až ve chvíli, kdy obdržíte konfirmační email o tom, že jste se přihlásili na další závod.

Takže já jsem minulý rok udělala okamžité rozhodnutí přihlásit se na další ročník v předstihu, abych měla nižší startovné. Taky jsem si představovala, jak budu mít celý rok na to, abych natrénovala na ještě lepší čas.

Ha.

Haha.

Hahaha.

Ale přejděme ke dni D.

Tentokrát jsem se neprobudila s bolavým břichem, protože jsem se už dva týdny před závodem rozhodla, že tentokrát se musím přesvědčovat, že jde spíš o trénink než o cokoliv jiného. Byla bych totiž blázen, kdybych chtěla zaběhnout nějaký čas. Tohle léto jsem prostě běhu tolik nedala, takže jsem se v daný den rozhodla pro daleko lepší přípravu: sacharidy.

Že jo.

Do centra jsem pak i s mámou, která je moje největší fanynka, vyrazila samozřejmě v dvouhodinovém předstihu, abych stihla procházku po obchodech a obligátní vodu v kavárně Obecního domu. Cestou jsem nevypadala zrovna nadšeně.

IMG_4095

Abych si trochu vylepšila sebevědomí, rozhodla jsem se napojit na svou vnitřní Gábinu Koukalovou a namalovala jsem se, abych vypadala jako člověk. To jsem v sobě totiž ještě pořád udržovala představu, že až mi přijdou takové ty personalizované fotky podle startovního čísla, budu na nich vypadat líp než na všech ostatních fotkách ze závodů. Teď už ale samozřejmě vím, že make up není Photoshop.

Po příjezdu na místo mě trochu strhla atmosféra a povedlo se mi tvářit, že mám všechno pod kontrolou.

Pak jsem se postavila na start a vytrvale jsem se tvářila, že se rozcvičuju s úmyslem to brát vážně. Byla jsem hned v prvním koridoru, takže se všichni okolo mě tvářili dost seriózně. Nejpomalejších deset minut mojí běžecký kariéry.

Výstřel.

Dav se rozběhnul, Vltava hrála, já se nechala unášet po proudu.

A protože jsem stará plačka, tak mě to podporování lidí na prvním kilometru normálně dojalo k slzám. Poté už mě dojímal jen fakt, že to ještě pořád nemám za sebou.

Nebudu vám lhát, posledních 700 metrů jsem si říkala, že se na to vykašlu a do cíle dojdu. Protože mám ale hlavu tvrdší než diamant, nakonec jsem se po tom modrém cílovém koberci dostala k měřiči času sérií pohybů, které by se pravděpodobně daly označit za běh. A celou tu dobu, každý ten mučivý metr, jsem si říkala, že tohle je úplně naposledy, co to dělám.

Doběhla jsem. Třesoucím se prstem jsem vypla měření na hodinkách, vydala jsem se na promenádu po Příkopech. Vzala jsem si hřejivou folii, dostala jsem vodu, metál, a dokonce i plechovku Birellu, kterou jsem (opět) uklidila na horší časy do potravinové skříně.

Tady přichází ten moment, kdy se s vámi podělím o nedostatky, které můj make up nepochybně má:

IMG_4103

Řekla bych, že když máte barvu uvařené krevety, tak vám pomůže jenom filtr.

Když jsem se dofotila, zkulturnila a znovu prošla obchody, tradičně jsme s mamkou zasedly k večeři v Pizza Nuova. Odtamtud vždycky (podruhé) během objednávání střeomořských pokladů sledujeme z okna start Birell Grand Prix.

Modří už asi tuší, že příští rok běžím zas.

Hele, za to cappuccino a salát s avokádem to prostě stojí!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s